Menu

Z aparatem w plecaku

Fotograficzno - turystycznie czyli subiektywe spojrzenie na świat przez obiektyw aparatu - Fotografie Piotr Trojanowicz

Black&White

Wspomnienie po Jelczańskich Zakładach Samochodowych

fotopitex

   28.03.1952 roku powstały Jelczańskie Zakłady Samochodowe, do celów produkcyjnych wykorzystano hale po byłej niemieckiej fabryce zbrojeniowej Bertha Werke w Jelczu. Przez lata w jelczańskiej fabryce produkowano autobusy, samochody ciężarowe oraz pojazdy specjalne, które są znane w Polsce oraz na Świecie.   W 2008 Sąd Gospodarczy we Wrocławiu ogłosił upadłość Jelcza, nie oznaczało to jednak całkowitej likwidacji. Wcześniej przedsiębiorstwo zostało podzielone na mniejsze spółki. Aktualnie spółka Jelcz-Komponenty, której 100% udziałowcem jest Huta Stalowa Wola, produkuje pojazdy ciężarowe dla potrzeb wojska.  18 października 2012 wyburzono biurowiec (wieżowiec) jeden z symboli Jelcza. (wpis z blogu: Pozegnanie-wiezowca-JZS)

Klik do większej galerii zdjęć z terenów po byłych Zakładach Samochodowych Jelcz

(klikając na zdjęcia również można przejść do galerii)

GALERIA ZDJĘĆ - KLIK

Pożegnanie wieżowca JZS

fotopitex

W dniu dzisiejszym został zburzony dziesięciopiętrowy wieżowiec - biurowiec, symbol byłych Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Poniżej kilka pamiątkowych już historycznych zdjęć.

Kwiecień 2012:

 

17 październik 2012 pierwsze próby wyburzenia:

18 Październik 2012 wieżowiec zostaje zburzony i znika z krajobrazu Jelcza-Laskowic. 

Dwór

fotopitex

Wyszęcice – wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie wołowskim, w gminie Wińsko. We wsi znajduje się murowany dwór zbudowany w XVIII w. w stylu barokowym, rozbudowany w XX w, aktualnie jest ruiną.

© Z aparatem w plecaku
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci