Menu

Z aparatem w plecaku

Fotograficzno - turystycznie czyli subiektywe spojrzenie na świat przez obiektyw aparatu - Fotografie Piotr Trojanowicz

Różnie przed obiektywem

Stara Parowozownia czyli Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

fotopitex

Tym razem zabieram Was na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Jest to miejsce warte odwiedzenia przez wszystkich interesujących się koleją, ale nie tylko bo i najmłodsi znajdą tam coś dla siebie. Po muzeum oprowadza nas przewodnik, w trakcie zwiedzania można przejechać się zabytkowym wagonem po terenie parowozowni. Dla dzieci miejsce szczególnie przypadło do gustu ze względu na możliwość zobaczenia starych lokomotyw z możliwościową wejścia do nich.

male_popdp9147male_popdp9215male_popdp9217male_popdp9222male_popdp9189male_popdp9195male_popdp9184male_popdp9186

A jak się robi szkło kryształowe?

fotopitex

W Piechowicach koło Szklarskiej Poręby znajduję się huta szkła kryształowego Julia. Dla osób chętnych poznania i zobaczenia procesu tworzenia ręcznego wyrobów ze szkła to może być ciekawa wycieczka tym bardziej, że można zobaczyć na żywo cały proces produkcyjny. Zwiedzanie odbywa się w trakcie normalnej pracy fabryki. Może to być również ciekawą alternatywą na brak pogody w górach.

Złoty pociąg :) - test obiektywu Helios

fotopitex

Ostatnio tematem nr 1 w całym kraju są spekulacje na temat "złotego pociągu", okazuje się, że jeden z nich jest i u mnie :)

Zdjęcie z przymrożeniem oka zrobione dla zabawy i dla testu "nowego"  obiektywu Helios zapożyczonego z mojego starego Zenita i przypiętego do aparatu za pomocą specjalnego adapteru. Jak widać obiektyw Helios po odkurzeniu i wyczyszczeniu dostał nowe życie, przyda się :)

male_strona6091

 

© Z aparatem w plecaku
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci